Περιφερειακή Βιβλιοθήκη Κάτω Τούμπας Καλοκαιρινή Εκστρατεία Δημιουργικότητας και Ανάγνωσης 2019
Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης και δημιουργικότητας 2019 “Για φαντάσου…!!!” Ένα τραγούδι, ένα άστρο, ένα λουλούδι, ένα ποίημα, μια μουσική, μια σιωπή, ένα παιχνίδι σε μια γωνιά, σε μια ματιά, σε μια ζωγραφιά, σ’ ένα χαρτί, σε ένα βιβλίο! Το Δίκτυο Ελληνικών Βιβλιοθηκών της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος συναντά το Ίδρυμα Αικατερίνης Λασκαρίδη και η Καλοκαιρινή Εκστρατεία