Οργανόγραμμα Διοίκησης


ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΙ

Ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης ορίζει τους δημοτικούς συμβούλους της πλειοψηφίας ως Αντιδημάρχους του Δήμου Θεσσαλονίκης, για τους εξής τομείς ευθύνης και αρμοδιοτήτων τους. Απόφαση

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΠΑΣ
Αρμοδιότητες

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΓΕΩΡΓΙΑ ΡΑΝΕΛΛΑ
Αρμοδιότητες

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ & ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

ΚΑΛΥΨΩ ΓΟΥΛΑ
Αρμοδιότητες

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΕΛΛΗ ΧΡΥΣΙΔΟΥ
Αρμοδιότητες

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ & ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ

ΣΠΥΡΟΣ ΠΕΓΚΑΣ
Αρμοδιότητες

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ ΛΕΚΑΚΗΣ
Αρμοδιότητες

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ & ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΩΤΙΟΥ
Αρμοδιότητες

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑΣ & ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΛΙΑΚΟΥ
Αρμοδιότητες

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

Βασ. Γεωργίου A’  1, ΤΚ 54640 Θεσσαλονίκη, 2ος όροφος, τηλ. 231331-7948, 231331-7944

ΘΩΜΑΣ ΨΑΡΡΑΣ

ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Προεδρείο Δημοτικού Συμβουλίου, Βασ. Γεωργίου 1, ΤΚ 54640 Θεσσαλονίκη, 2ος όροφος
τηλ. 231331-7961, 231331-7962, 231331-7963, 231331-7964 & 231087-7961, 231087-7962, 231087-7963, 231087-7964

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Βιογραφικό

Βασ. Γεωργίου 1, ΤΚ 54640 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία:
τηλ: 231331-7961, 231331-7962, 231331-7963, 231331-7964
Fax: 231331-7970

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Βασ. Γεωργίου 1, ΤΚ 54640 Θεσσαλονίκη
τηλ. 231331-7969

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΚΑΛΦΑΚΑΚΟΥ ΓΛΥΚΕΡΙΑ

Βασ. Γεωργίου 1, ΤΚ 54640 Θεσσαλονίκη
τηλ: 231331-7968

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Παρουσιάζονται κατά συνδυασμό
Για στοιχεία επικοινωνίας με τους Δημοτικούς Συμβούλους επικοινωνείστε
με το Γραφείο του Προέδρου  του Δημοτικού Συμβουλίου

Α. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ» ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ

1. Αβραμόπουλος Παναγιώτης
2. Bensasson – Chimchi Simon
3. Αγγελίδου Πολυχρονιάδου Αννα
4. Αγιος Αλέξανδρος
5. Ακριτίδου Γιαννουλοπούλου Μαρία
6. Αρβανίτης Γεώργιος
7. Ασλανίδου Σοφία
8. Γούλα Καλυψώ
9. Δημαρέλος Γεώργιος
10. Ζαχαριάδης Λάζαρος
11. Ζέρβας Κωνσταντίνος
12. Κανάκης Στυλιανός
13. Καπόν Χασδάϊ
14. Κιοσέογλου Ελευθέριος
15. Κουράκης Ανδρέας
16. Λεκάκης Πέτρος
17. Λιακόπουλος Στυλιανός
18. Λιάκου Μαγδαληνή (Λίνα)
19. Μπαρμπουνάκης Αλέξανδρος
20. Παπαναστασίου Αθανάσιος
21. Παπαστεργίου Χρήστος
22. Παππάς Αθανάσιος
23. Πασχαλίδου Μαρία
24. Πέγκας Σπυρίδων
25. Ρανέλλα Γεωργία
26. Τανιμανίδου Στεφανία
27. Τελίδης Αναστάσιος
28. Φωτίου Νικόλαος
29. Χρυσίδου Ελλη

Β. Συνδυασμός «ΕΝΤΑΞΕΙ»

1. Καλαφάτης Σταύρος
2. Αβραμίδου Στυλιανή
3. Αδαμίδου – Γκιουλέκα Σωτηρία
4. Γωγάκος Στέφανος
5. Δημητριάδης Σωκράτης
6. Ζεϊμπέκης Νίκος
7. Κούβελας Δημήτριος
8. Κυριζίδης Εφραίμ
9. Παντελίδης Ευστάθιος
10. Ράπτης Δημήτριος

Γ. Συνδυασμός ``ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΟΛΗ``

1. Καλφακάκου Γλυκερία
2. Αβαρλής Γεώργιος
3. Αγαθαγγελίδου Μαρία

Δ. Συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ»

1. Δελής Ιωάννης
2. Κωνσταντινίδης Μιχαήλ

Ε. Συνδυασμός «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ»

1. Ματθαιόπουλος Αρτέμης
2. Ασλανίδου Κωνσταντίνα

ΣΤ. Συνδυασμός «ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ»

1. Στεργίου Αρμόδιος (Μάκης)

Ζ. Συνδυασμός «ΜΕΝΟΥΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚH»

1. Ρακκάς Γεώργιος

Η. Συνδυασμός «ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ ΣΕ ΔΡΑΣΗ»

1. Αϊβάζογλου Μόνικα

ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ

1. Λαζαρίδου Μαρία – Πρόεδρος
2. Βαταμίδου – Μαρασλίδου Βασιλική
3. Βοζίκης Χρήστος
4. Λεονταρίδης Χρήστος
5. Μπαντής Φίλιππος
6. Μπόλματη Αικατερίνη
7. Σαμαράς Αγαπητός
8. Βάβουρας Κωνσταντίνος
9. Καράμπελα Όλγα
10. Αθανασιάδης Μιχαήλ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ

1. Λαζαρίδου Μαρία – Πρόεδρος
2. Βαταμίδου – Μαρασλίδου Βασιλική
3. Βοζίκης Χρήστος
4. Λεονταρίδης Χρήστος
5. Μπαντής Φίλιππος
6. Μπόλματη Αικατερίνη
7. Σαμαράς Αγαπητός
8. Βάβουρας Κωνσταντίνος
9. Καράμπελα Όλγα
10. Αθανασιάδης Μιχαήλ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ Δ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ

“ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ”

1. Τσιαπακίδης Κων/νος – Πρόεδρος
2. Καζαντζή Δανάη
3. Καλατούδη Γεωργία
4. Κοτίδης Χαρίλαος
5. Πετρίδης Ηρακλής
6. Σαμαρά Σοφία
7. Σαχινίδης Φώτης
8. Φασούλας Βασίλειος
9. Χεϊρ Ρικάρντο

“Εντάξει”

10. Γεωργακάκη ΄Ολγα
11. Μπαλτζή Φωτεινή
12. Τερψίδου Κρυσταλία

“ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΟΛΗ”

13. Βαφειάδης Σταύρος

“ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ”

14. Αμαξόπουλος Θρασύβουλος

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ Γ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ

ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ”

1. Καλαϊτζίδου Ελισάβετ (Βέτα) – Πρόεδρος
2. Βαρσάμη Στέλλα
3. Κονιόρδος Βασίλειος
4. Κοτανίδης Θεόδωρος
5. Σαλονικίδου Αραβέλλα – Μαρίνα
6. Ζέρβας Κωνσταντίνος
7. Ψημένου-Τσουκαλά Ελένη

“ΕΝΤΑΞΕΙ”

1. Κλειδαρά Αφροδίτη
2. Νούσκαλης Απόστολος

“ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΟΛΗ”

1. Τσίλλη Σοφία

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΕΥΤΑΞΙΑΣ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ

ΚΑΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Αρμοδιότητες

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

ΔΗΜΑΡΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Αρμοδιότητες

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΤΑΞΗΣ

ΚΙΟΣΕΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Αρμοδιότητες

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ

ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Αρμοδιότητες

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ

ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
Αρμοδιότητες

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΤΕΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Αρμοδιότητες

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ, ΣΤΗ ΔΙΚΤΥΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ Ε.Ε.ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

SIMON BENSASSON – CHIMCHI
Αρμοδιότητες

ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Αρμοδιότητες

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInPrint this page